VJ1206Y103MXCMC
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXCMC
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
10000pF
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y103MXCMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXCMC
VJ 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)