VJ1206Y103MXCAC
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXCAC
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206
Voltage - Rated :
200V
Weight :
16.187578mg
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Width :
1.6mm
Height :
1.7mm
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y103MXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXCAC
VJ 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)