VJ1206Y103MXBMC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXBMC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
10000pF
Depth :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
Datasheets
VJ1206Y103MXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXBMC
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)