VJ1206Y103MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXBCW1BC
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
10000pF
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
1.9mm
Published :
Mount :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXBCW1BC
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)