VJ1206Y103MXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXBAC
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
1.7mm
Tolerance :
±20%
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y103MXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXBAC
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)