VJ1206Y103MXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXAAP
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
10000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y103MXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXAAP
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)