VJ1206Y103KXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y103KXXAP
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y103KXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KXXAP
VJ 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)