VJ1206Y103KXBAP
Mfr.Part #
VJ1206Y103KXBAP
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206Y103KXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KXBAP
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)