VJ1206Y103KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y103KXAMP
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Height :
1.7mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
10000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Width :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1206Y103KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KXAMP
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)