VJ1206Y103KXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y103KXAMC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Height :
1.8mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Capacitance :
10000pF
X7R
Weight :
16.187578mg
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
VJ
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ1206Y103KXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KXAMC
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)