VJ1206Y103KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y103KXAAP
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
X7R
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y103KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KXAAP
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)