VJ1206Y103KNAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y103KNAAT
Description
CAP CER 10000PF 50V 1206 EPOXY
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
3.2mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Multilayer :
yes
Surface Mount :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V