VJ1206Y103KLEAJ32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y103KLEAJ32
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000 PF 500V X7R 1206 P
Stock
390
In Stock :
390
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS :
N
Subcategory :
Capacitors
Applications :
Automotive
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Package :
Digi-Reel?
Packaging :
MouseReel
Capacitance :
10000 pF
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Type :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.067" (1.70mm)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Dielectric :
X7R
Width :
1.6 mm
Lead Spacing :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
1.7 mm
Qualification :
AEC-Q200
Vishay
Termination :
Standard
Features :
High Temperature
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
X7R
Brand :
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
VJ
Height - Seated (Max) :
Product :
General Type MLCCs
Failure Rate :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Class :
Class 2
Base Product Number :
VJ1206
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Datasheets
VJ1206Y103KLEAJ32
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KLEAJ32
VJ 10000 pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)