VJ1206Y103KLCAJ32
Mfr.Part #
VJ1206Y103KLCAJ32
Description
CAP CER 10000 PF 200V X7R 1206 P
Stock
405
In Stock :
405
Ceramic Capacitors
Product :
General Type MLCCs
Height - Seated (Max) :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Base Product Number :
VJ1206
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Height :
1.7 mm
Failure Rate :
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Termination :
Standard
Brand :
Features :
High Temperature
Subcategory :
Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Qualification :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Package :
Digi-Reel?
Width :
1.6 mm
Length :
3.2 mm
Lead Style :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance :
10000 pF
Packaging :
MouseReel
Class :
Class 2
Dielectric :
X7R
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.067" (1.70mm)
Vishay
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Automotive
RoHS :
N
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y103KLCAJ32
Vishay / Vitramon VJ1206Y103KLCAJ32
VJ 10000 pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)