VJ1206Y103KEAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y103KEAAT
Description
CAP CER 10000PF 50V 1206 EPOXY
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Feature :
Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y103KEAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 10000pF