VJ1206Y103JXJMP
Mfr.Part #
VJ1206Y103JXJMP
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10000pF
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ1206Y103JXJMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103JXJMP
VJ 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)