VJ1206Y103JXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y103JXBMC
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Weight :
16.187578mg
Length :
3.2mm
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
X7R
Width :
1.6mm
Height :
1.7mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1206Y103JXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103JXBMC
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)