VJ1206Y103JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y103JXBAC
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
10000pF
Case Code (Metric) :
Published :
Tolerance :
±5%
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
14 Weeks
Height :
1.7mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y103JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103JXBAC
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)