VJ1206Y103JXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y103JXAMP
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Weight :
10.007382mg
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y103JXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y103JXAMP
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)