VJ1206Y103JXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y103JXAAC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
X7R
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10000pF
Datasheets
VJ1206Y103JXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103JXAAC
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)