VJ1206Y102MXEAP
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXEAP
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
500V
Depth :
1.6mm
Published :
Datasheets
VJ1206Y102MXEAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXEAP
VJ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)