VJ1206Y102MXCMT
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXCMT
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206
Length :
3.2mm
Capacitance :
1000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Published :
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1206Y102MXCMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXCMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1000pF