VJ1206Y102MXCMC
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXCMC
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ1206Y102MXCMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXCMC
VJ 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)