VJ1206Y102MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXBCW1BC
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
VJ
Width :
1.6mm
Depth :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
No
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Capacitance :
1000pF
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXBCW1BC
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)