VJ1206Y102MXBAR
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXBAR
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
1000pF
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y102MXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXBAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1000pF