VJ1206Y102MXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXBAC
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
1000pF
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y102MXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXBAC
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)