VJ1206Y102MXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y102MXAAP
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ1206Y102MXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y102MXAAP
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)