VJ1206Y102KXEAP
Mfr.Part #
VJ1206Y102KXEAP
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
500V
Depth :
1.6mm
Capacitance :
1000pF
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y102KXEAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y102KXEAP
VJ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)