VJ1206Y102KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y102KXAMP
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y102KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y102KXAMP
VJ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)