VJ1206Y102JXEMP
Mfr.Part #
VJ1206Y102JXEMP
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Depth :
1.6mm
Capacitance :
1000pF
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y102JXEMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y102JXEMP
VJ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)