VJ1206Y102JXEAC
Mfr.Part #
VJ1206Y102JXEAC
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
1000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y102JXEAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y102JXEAC
VJ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)