VJ1206Y102JXBMR
Mfr.Part #
VJ1206Y102JXBMR
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1000pF
Datasheets
VJ1206Y102JXBMR
Vishay / Vitramon VJ1206Y102JXBMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 1000pF