VJ1206Y102JFAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y102JFAAT
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
1000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206Y102JFAAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y102JFAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 1000pF