VJ1206Y101JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y101JBLAT4X
Description
CAP CER 100PF 630V X7R 1206
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Thickness :
1.7018mm
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated DC :
630V
Factory Lead Time :
49 Weeks
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206Y101JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y101JBLAT4X
VJ OMD 100pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y101JBLAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 630V can be used for operation.
VJ1206Y101JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V