VJ1206V823MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V823MXACW1BC
Description
CAP CER 0.082UF 50V Y5V 1206
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
0.082µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-25°C
Vishay / Vitramon VJ1206V823MXACW1BC
VJ 0.082μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V823MXACW1BC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -25°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5V F.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206V823MXACW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V