VJ1206V685MXQRW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V685MXQRW1BC
Description
CAP CER 6.8UF 10V Y5V 1206
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-25°C
Capacitance :
6.8μF
Height :
1.9mm
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
10V
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Width :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206V685MXQRW1BC
VJ 6.8μF 10V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V685MXQRW1BC Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5V F.This device can operate on voltage - Rated DC of 10V.
VJ1206V685MXQRW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V