VJ1206V684MXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V684MXJPW1BC
Description
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 1206
Depth :
1.6mm
Height :
1.9mm
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated :
16V
Min Operating Temperature :
-25°C
Capacitance :
0.68µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
16V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Vishay / Vitramon VJ1206V684MXJPW1BC
VJ 0.68μF 16V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)