VJ1206V683MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V683MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.068UF 100V Y5V 1206
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
1.9mm
Max Operating Temperature :
85°C
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Vishay / Vitramon VJ1206V683MXBCW1BC
VJ 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)