VJ1206V474MXQPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V474MXQPW1BC
Description
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 1206
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
10V
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.47µF
Height :
1.9mm
Vishay / Vitramon VJ1206V474MXQPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm Y5V F ±20% 0.47muF