VJ1206V474MXJCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V474MXJCW1BC
Description
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 1206
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
16.187578mg
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated DC :
16V
Case Code (Imperial) :
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Vishay / Vitramon VJ1206V474MXJCW1BC
VJ 0.47μF 16V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)