VJ1206V474MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V474MXACW1BC
Description
CAP CER 0.47UF 50V Y5V 1206
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
0.47µF
Depth :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206V474MXACW1BC
VJ 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)