VJ1206V335MXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V335MXXTW1BC
Description
CAP CER 3.3UF 25V Y5V 1206
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
85°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Width :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3.3μF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Termination :
SMD/SMT
Vishay / Vitramon VJ1206V335MXXTW1BC
VJ 3.3μF 25V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V335MXXTW1BC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -25°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5V F.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
VJ1206V335MXXTW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V