VJ1206V335MXQTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V335MXQTW1BC
Description
CAP CER 3.3UF 10V Y5V 1206
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
10V
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
3.3μF
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Width :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206V335MXQTW1BC
VJ 3.3μF 10V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V335MXQTW1BC Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -25°C if you want stable operation.Its coefficient is Y5V F and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 10V, it is capable of operating.
VJ1206V335MXQTW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V