VJ1206V335MXJTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V335MXJTW1BC
Description
CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1206
Min Operating Temperature :
-25°C
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
85°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
16V
Height :
1.9mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Vishay / Vitramon VJ1206V335MXJTW1BC
VJ 3.3μF 16V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V335MXJTW1BC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -25°C.This coefficient equals Y5V F indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 16V allows it to function.
VJ1206V335MXJTW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V