VJ1206V334MXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V334MXJPW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 1206
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated DC :
16V
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.33μF
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
85°C
Vishay / Vitramon VJ1206V334MXJPW1BC
VJ 0.33μF 16V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)