VJ1206V333MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V333MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.033UF 100V Y5V 1206
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
85°C
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Height :
1.9mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.033µF
Vishay / Vitramon VJ1206V333MXBCW1BC
VJ 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)