VJ1206V273MXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V273MXJPW1BC
Description
CAP CER 0.027UF 16V Y5V 1206
Voltage - Rated :
16V
Voltage - Rated DC :
16V
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Capacitance :
0.027μF
Height :
1.9mm
Max Operating Temperature :
85°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Vishay / Vitramon VJ1206V273MXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm Y5V F ±20% 0.027muF