VJ1206V225MXQRW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V225MXQRW1BC
Description
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 1206
Width :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
85°C
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
1.6mm
Capacitance :
2.2μF
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Surface Mount, MLCC
Vishay / Vitramon VJ1206V225MXQRW1BC
VJ 2.2μF 10V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V225MXQRW1BC Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension.Temperatures greater than -25°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5V F being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 10V Volts DC - Rated DC.
VJ1206V225MXQRW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V