VJ1206V224MXBTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V224MXBTW1BC
Description
CAP CER 0.22UF 100V Y5V 1206
Stock
71
In Stock :
71
Tolerance :
±20%
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Capacitance :
0.22µF
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
3216
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-25°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
1206
Max Operating Temperature :
85°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Vishay / Vitramon VJ1206V224MXBTW1BC
VJ 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)