VJ1206V183ZXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V183ZXAPW1BC
Description
CAP CER 0.018UF 50V Y5V 1206
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
-20% +80%
Voltage - Rated :
50V
Height :
1.9mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
0.018μF
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Width :
1.6mm
Lead Free
Vishay / Vitramon VJ1206V183ZXAPW1BC
VJ 0.018μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V183ZXAPW1BC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -25°C.This coefficient equals Y5V F indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1206V183ZXAPW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V